s1
s2
s3
s4
s5
s6

Orman Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi Narven’de Bolu Yatırımlarını Anlattı

22.03.2017

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, Narven Termal Kasaba’da düzenlenen basın toplantısında Bolu’ya yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bolu'da bulunan milli park ve tabiat parklarıyla ilgili yeni eylem planı çalışmalarının olduğunu söyleyen Tüfekçi, Abant Tabiat Parkı'na yeni bir otel kazandırılacağını aktardı.

Narven Termal Kasaba Alakart Restoran’da düzenlenen kahvaltıya Bakan Yardımcısı Tüfekçi’nin yanı sıra, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı. Kahvaltı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tüfekçi, Bolu’ya yapılacak yatırımlardan söz etti. Yedigöller Milli Parkı'nın gelişimi için çalışma içinde olduklarını anlatarak “Sadece oraya yapılan sıcak asfalt ciddi bir değerdir. Sayın bakanımızın talimatıyla orası çok güzel bir yere büründü. Daha da güzelleştirmek için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Tüfekçi, Gölcük Tabiat Parkı, Yeniçağ Gölü ve diğer koruma alanlarıyla ilgili çalışmalar yaptıklarını, Abant Tabiat Parkı'nda da gelişim planı kapsamında çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Tüfekçi şunları söyledi: “İstanbul ile Ankara'nın hemen ortasında olan Bolu ve burada bulunan tabiat parkları çok büyük önem taşıyor. Bir ölçüde vatandaşların kolay ulaşabileceği bir alan. Bu nedenle biz burada çok değişik çalışmalar düşünüyoruz. Yürüyüş yolları ve otel alanları ile ilgili çalışmalar var. Yeni planlamalar var. Milletvekillerimiz, belediye başkanımız ve il başkanımız bizzat bu konunun takipçisi. Yedigöller dahil tabiat parklarımız ile ilgili yeni eylem planlarımız var. At yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kamelyalar ve masalarla ilgili çalışmalar var.”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Abant’a yapılacak olan otel hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Abant Tabiat Parkı'na yapılması planlanan yeni otel Abant Gölü'nün içerisinde olmayacak. Kimseyi rahatsız etmeyecek bir alanda olacak. En tepede bir yerde olacak. Abant ve Mudurnu'yu görecek bir alanda yer alacak. Orman alanının dışında bir yerde.”