s1
s2
s3
s4
s5
s6

Termal Su

Bolu Karacasu Kaplıcası’nın tarihi çok eskiye dayanmaktadır. Roma İmparatorluğu döneminde hem dinsel hem de sağlık açısından kullanıldığı bilinmektedir.. Bu kaplıcadan Evliya Çelebi de Seyahatname’sinde övgüyle bahsetmiştir.

Termal Suyunun Faydaları

Narven’in kendi arazisinden çıkan termal su, SPA alanlarında bulunan termal havuzlarda ve dairelerde bulunan termal küvetlerde işlem görmeden kullanılmaktadır.

Suyun Özellikleri : Karacasu Kaplıcası’nın suyu
Suyun Sıcaklığı : 42°C ‘dir.
Renk ve tonu : Renksiz, kokusuz, kendine özgü tadı olan bir sudur.
Kimyasal özellikleri bakımından: Florürlü karışık nitelikte termomineralli sudur.
Suyun PH değeri : 6.49
Toplam Mineralizasyonu : 1744 mg/lt

Ayrıca su, kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksitli, florürlü, termal minareli doğal termomineral özelliğe sahiptir.

Banyo Tedavisinin Faydaları

Tedavi unsuru olarak:
İnflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalılarının tedavisinde şifa sağlar.

Tamamlayıcı tedavi unsuru olarak:
Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde şifa sağlar.

Rehabilitasyon amacıyla tedavi:
Stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler (otonom sinir sistemi kasılmaları) örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında olumlu etkileri vardır.

İnhalasyon (Buhar teneffüsü) Tedavisinin Faydalarız

Nefes Darlığı ve bazı Kalp Hastalıkları, Hipertansiyonu (Yüksek Tansiyon) rahatsızlıklarında düzenleyici etkisi bulunmaktadır.