s1
s2
s3
s4
s5
s6

Amasra

Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı, bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe sahiptir Amasra. Hem 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Amasra'nın özgün balık lokantaların da efsane Amasra salatasının ve taze balıkların tadına bakmayı sakın unutmayın.

Siz değerli misafirlerimiz de gerçekleştirebileceği bir tur programı sunulmaktadır.

Narven Termal Kasaba'dan siz değerli misafirlerimizle buluşarak Amasra'ya gidiyoruz. Bartın'a 17 kilometre mesafede olan Amasra, iki koylu, beş tepeli bir yarımada biçiminde kurulmuştur. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Amasra , Karadeniz'in sanki 'seni ben yetiştirdim' diyerek ana karadan koparıp almak istediği üzüm salkımı gibidir. Karadeniz Yat Rallisi'ne liman olarak ev sahipliği yapan bu şirin ilçede yat ve teknelerin güvenli bir şekilde barınabileceği limanlar mevcuttur. Tarihi eserlerin ve doğal güzelliklerin koyun koyuna olduğu Amasra, denizden alınıp karaya verilen, doğadan alınıp insana verilen nimetlerin kapısını açık tutmaya çalışan insanların yaşadığı huzur dolu bir yerdir. Her ne kadar doğal güzellikleri ile dikkat çekip, adını duyursa da köklü bir geçmişe sahiptir Amasra ve birçok tarihi değere ev sahipliği yapar. Amasra Müzesi, Amasra Kalesi, Osmanlı Hamamı, Bedesten Anıtı, Küçük Klise, Direkli Kaya, Kuş Kayası Yol Anıtı, Cenova Şatosu ve Bartın Fatih Camii'dir. Amasra Galla Pazarı ve Amasra Çekiciler Çarşısı alışveriş için uygun seçenekler sunar ziyaretçilerine. Amasra'ya özgü kıyafet, hediyelik eşya ve yöresel tatların satıldığı pazarda alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Özellile Çekiciler Çarşısı'nda ahşap işçiliğinin nadide ürünlerini görüp, almadan duramayacaksınız. Tarihi eserleri gezip, çarşılarda alışveriş yaptıktan sonra biraz soluklanmak, doğa ile iç içe olmak, piknik yapmak ya da denize girmek istiyorsanız da seçenek sunar Amasra. Göldere Şelalesi, Amasra Feneri, Bakacak Mevkii, Boztepe ve Amasra Plajı'dır. Bu şirin ilçede uzun bir gezi listesi bekliyor sizleri. Gürcüoluk Mağarası, Amasra Küçük Kilise de gezi listesine eklemenizi, önerdiğimiz yerler arasında geliyor. Elbette Tavşan Adası'nı görmeden ve mehur Amasra salatasını yemede bu şehre veda etmenize müsaade etmeyiz.

Amasra, Narven'e 190 km mesafede! Bolu ve çevresinde bulunan sayısız tarihi ve kültürel mekan termal tatil keyfinize ve hisseli gayrimenkulünüze dakikalar mesafesinde...