s1
s2
s3
s4
s5
s6

Safranbolu

İsmini bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alan Safranbolu Türkiye'de Dünya Miras Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan biridir. Safranbolu'nun ünlü evleri 18. ve 19. yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü, ekonomisini, teknolojisini ve yaşama biçimini yansıtan mimarlık bilgisi ile yapılmıştır. Şehirde bulunan yaklaşık 2000 geleneksel yapıdan 1008 adeti tescil edilmiş ve yasal koruma altına alınmıştır.

Siz değerli misafirlerimizin de gerçekleştirebileceği bir tur programı aşağıda sunulmaktadır.

Narven Termal Kasaba'dan Karabük Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Safranbolu, geleneksel Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini yansıtan ve uzun tarihi geçmişinde yarattığı kültürel mirası, çevresel dokusu içinde koruyan örnek bir kent. Safranbolu'daki gezinize ilçe merkezini keşfetmekle başlayacağız. Tarihi Safranbolu evleri ile çevrili merkezde özellikle Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası'nı ve Bakırcılar Çarşısı'nı mutlaka görmelisiniz. Safranbolu'da en güzel manzaraya sahip yerdir Safranbolu Hıdırlık Tepesi. Tüm ilçeyi kuşbakışı görebileceğiniz bu tepeye çıkarken yanınıza fotoğraf makinanızı almayı unutmayın. Kaymakamlar Evi olarak da bilinen Safranbolu Kent Tarih müzesi, tarihi bir konakta sizleri beklemektedir. Safranbolu'nun tarihine ait pek çok belge ve eşyanın segilendiği müzeyi de gezilecek yerler listemize ekledik. Adeta Safranbolu'nun küçük bir maketi sayılabilecek Yörük Köyü'nün taş sokaklarında keşif yürüyüşleri yapmanızı öneriyoruz. Cinci Han ve Hamamı, Safranbolu'nun en ünlü tarihi yapılarından. Han içinde kafe ve restoran da yer alıyor. Burada keyifli bir kahve molası verebiliriz. Safranbolu tarihi ile olduğu kadar doğla güzellikleri ile de görülmeye değer bir yer. Doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz Tokatlı Kanyonu'nun üzerinde bulunan Kristal Teras'ı mutlaka gezip, inanılması güç bu manzara eşliğinde keyifli bir yemek yemenizi tavsiye ederiz.

Safranbolu, Narven Termal Kasaba'ya 145 km mesafede! Bolu ve çevresinde bulunan sayısız tarihi ve kültürel mekan termal tatil keyfinize ve hisseli gayrimenkulünüze dakikalar mesafesinde...