Narven Termal Suyunun Faydaları

biliyor1

Narven’in kendi arazisinden çıkan termal su, SPA alanlarında bulunan termal havuzlarda ve dairelerde bulunan termal küvetlerde işlem görmeden kullanılmaktadır.

Suyun Özellikleri: Karacasu Kaplıcası’nın suyu

Suyun Sıcaklığı: 44°C ‘dir.

Renk ve Tonu: Renksiz, kokusuz, kendine özgü̈ tadı olan bir sudur.

Kimyasal Özellikleri Bakımından: Florürlü karışık nitelikte termomineralli sudur.

Suyun PH Değeri: 6.27

Toplam Mineralizasyonu: 1318 mg/lt

Ayrıca su, kalsiyum, sülfat, bikarbonat ve karbondioksitli, florürlü, termal minareli doğal termomineral özelliğe sahiptir.

 biliyor3

Tedavi unsuru olarak:

Inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalılarının tedavisinde şifa sağlar.

 biliyor2

Tamamlayıcı tedavi unsuru olarak:

Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde şifa sağlar.

 biliyor4

Rehabilitasyon amacıyla tedavi:

Stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler (otonom sinir sistemi kasılmaları) örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında olumlu etkileri vardır.

biliyor5

İnhalasyon (Buhar teneffüsü) Tedavisinin Faydaları

Nefes Darlığı ve bazı Kalp Hastalıkları, Hipertansiyonu (Yüksek Tansiyon) rahatsızlıklarında düzenleyici etkisi bulunmaktadır.

Yönetim
01 Kasım 2016
Menü Görüntüle