Nisan ve Mayıs’ta Narven’de Neler Oldu

VALİ AYDIN BARUŞ VE İL EMNİYET MÜDÜRÜ İBRAHİM ÖZEL, ŞEHİT YAKINLARI İLE NARVEN’DE BİR ARAYA GELDİ

1

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Bolu İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Narven Termal Kasaba’da şehit polis yakınları ile bir araya geldi. Şehit polis yakınları ile tek tek ilgilenen Vali Baruş ve İl Emniyet Müdürü Özel, şehitlerin emaneti çocukları ile de sohbet etti.

Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluşu münasebetiyle düzenlenen öğle yemeği, Narven Termal Kasaba Yönetim Kurulu Üyesi Necip Çarıkçı ve Genel Müdür Yardımcısı Recep Aydoğanlı’nın ev sahipliğinde düzenlendi. Yemeğe ayrıca Bolu’nun önde gelen bürokratları ve idarecileri katıldı.

Yemek sonrası günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, şehit ailelerinin kendilerini yalnız hissetmemeleri için onları sık sık ziyaret ettiklerini belirterek “Aynı zamanda böyle vesilelerle da bir araya geliyoruz. Gerçekten polis şehitlerimiz en değerli varlıklarını, evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini bu vatan uğruna, birlik ve beraberliğimiz için feda ettiler. Şehitlerimizin yaptığı fedakârlığın karşılığını tabi ki hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Şehit ailelerimizin yalnız olmadığını hissettirmek için bizler Bolu ili idarecileri olarak şehit aileleri ile birlikte olmaya çalışıyoruz. Eşlerimiz de zaman zaman ziyaretlerine gidiyorlar” dedi.

“Terörle Mücadelede Bolu’da Ciddi Önlemler Alındı”

Türk Polis Teşkilatı 172. Kuruluş yılını kutladığını hatırlatan Vali Baruş, “172 yıldır ülkemizin birlik ve beraberliği için gece gündüz demeden çalışan polis teşkilatımız, milletimizin ve devletimizin teröre verdiği mücadelede büyük bir fedakarlık gösteriyorlar” dedi. Vali Baruş, bütün terör örgütleri tarafından yapılması muhtemel saldırılara karşısında Bolu genelinde tedbirler aldıklarını söyleyerek şunları söyle tamamladı: “Terörle mücadelede büyük çaba sarf eden bütün polis teşkilatımızı tebrik ediyorum. Milletimiz polislerimizin göstermiş olduğu fedakarlıklarını her zaman ödeme azminde olacaktır. Biz de her zaman onlarla birlikte olmaya, onlara destek vermeye çaba sarf ediyoruz.”

BOLU MUHTARLARI NARVEN’DE BİR ARAYA GELDİ

2

Türkiye Muhtarlar Derneği Bolu Şubesi’ne bağlı 156 muhtar Narven Termal Kasaba’da bir araya gelerek “Birlik, Beraberlik ve İstişare Gecesi” düzenledi.

Narven Termal Kasaba İcra Kurulu Başkanı Halit Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Necip Çarıkçı, Genel Müdür Serdar Yıldız ve Genel Müdür Yardımcısı Recep Aydoğanlı’nın ev sahipliği yaptığı geceye, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu merkez ve ilçelerde görev yapan muhtarlar katıldı.

Gece, Narven Restoranda akşam yemeği ile başladı. Yemeğin ardından, Türkiye Muhtarlar Derneği Bolu Şubesi Başkanı Fikret Özen, muhtarların sorunlarını aktardı. Muhtarların özlük haklarına ilişkin yapılan düzenlemelerden söz eden Özen, Bolu merkez ve ilçelerdeki bütün muhtarların tek bir çatı altında birleşmesi gerektiğini ifade etti. Özen böyle bir geceye ev sahipliği yaptığı için Narven A.Ş. yöneticilerine teşekkür ederek şunları söyledi: “Narven’i Bolu’ya kazandıran projenin mimarı Sayın Halit Yıldız’a, Genel Müdür Serdar Yıldız’a, Çarıkçı, Nalçacılar ve Ericek Ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Narven tamamlandığında haftada 7 bin 500 kişiyi ağırlayacak. Bu rakamın Mudurnu ve Göynük’ün nüfusundan daha fazla olduğunu belirtmek isterim.”

Gecede sırasıyla, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay birer konuşma yaptı. Protokol konuşmacıları genel olarak, muhtarların memleket için önemine, yerel yönetimlerdeki etkisine ve belediye hizmetlerinin vatandaşlara ulaşmasındaki rolüne değindi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NARVEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI

3

Tanıtım turu kapsamında Narven’e gelen misafirler güne Nazlı Göl kenarında mangal partisi yaparak başladı.

Tesisi gezen ve yetkililerden bilgi alan misafirler Narven’e hayran kaldı. Tanıtım turu ile Narven’e gelen ve hâlihazırda tesiste konaklayan misafirlerin çocukları ise palyaço eşliğinde keyifli vakit geçirdi. Oyun alanında birbirinden eğlenceli aktivitelerle eğlenen çocuklara yüz boyaması yapıldı. Küçük sürprizlerle sevinen çocuklar, 23 Nisan’ı Narven’da geçirmiş olmanın mutluluğunu doyasıya yaşadılar.

NARVEN SANAT SOKAĞI’NDA İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIĞI DOĞA TEMALI YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİ AÇILDI

4

Serginin açılışına Narven A.Ş. Genel Müdürü Serdar Yıldız, Genel Müdür Yardımcısı Recep Aydoğanlı, sergide çalışmaları bulunan öğrenciler ve velileri katıldı. Serginin açılışında kısa bir konuşma yapan Narven A.Ş. Genel Müdürü Serdar Yıldız, Sanat Sokağı’nda bugüne kadar birçok sergi düzenlendiğini belirterek “Ancak en anlamlı sergi bu oldu. Biz Narven olarak sadece insanların konakladığı bir tesis değil aynı zamanda aileleri buluşturan, çocukların yaratıcı taraflarını ortaya çıkardıkları bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde çocukların ve gençlerin doğada eğlenceli zaman geçirecekleri etkinlik alanları oluşturma hazırlığındayız. Ben bu sergiye katılan bütün öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Açılıştan sonra öğrencilerin eserlerini tek tek inceleyen Yıldız, sergideki çalışmalar hakkında eser sahiplerinden bilgi aldı.

NARVEN SANAT SOKAĞI’NDA TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

5

Narven Sanat Sokağı’nda “Tezhip ve Minyatür Sergisi” açıldı. Birbirinden özgün 55 eserin yer aldığı serginin açılışına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Narven A.Ş. Genel Müdürü Serdar Yıldız, sanatseverler ve Narven’de konaklayan misafirler katıldı.

Bolu Belediyesi Sanat Merkezi’nde görevli Ebru Kömürel Bursalı’nın küratörlüğünde düzenlenen Tezhip ve Minyatür Sergisi, 25 kursiyerin çalışmalarından oluşuyor.

Sergi açılışında konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sergide yer alan çalışmaların sanatçıların iç güzelliklerinin bir yansıması olduğun belirterek “Umuyoruz ki Bolumuzda bu gibi güzelliklerin devamı gelir ve bir döngü içine girer. Bu yönüyle Bolu tüm Türkiye’ye örnek olur” dedi.

Sergi hakkında bilgi veren Ebru Kömürel Bursalı ise “Bu sergi yaklaşık 4 yıllık bir çalışmanın sonucunda oluştu. Sergide yer alan çalışmaların içinde yeni başlayan öğrencilerimizin de eserleri bulunmaktadır. Biz tezhipte hem klasik hem de modern çalışmalar yapıyoruz. Öğrencilerimiz günlük 8 saatten haftada 3 gün kursa gelerek bu eserleri yaptılar.” dedi.

Sergiyi Narven A.Ş. Genel Müdürü Serdar Yıldız ile birlikte gezen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sergide yer alan çalışmaları tek tek inceleyerek eser sahiplerinden bilgi aldı.

Narven ailesi, serginin açılışının ardından Başkan Yılmaz’a küçük bir doğum günü sürprizi hazırladı. Doğum günü pastasını kesen Başkan Yılmaz, yeni yaşını sergiye katılan kursiyerlerle birlikte kutladı.

DÜNYACA ÜNLÜ ŞEFLER NARVEN’DE YORGUNLUK ATTI

6

3. Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri kapsamında Bolu’ya gelen dünyaca ünlü şefler Narven’in SPA alanlarında dinlenme olanağı buldu.

28-30 Nisan tarihleri arasında Bolu’da düzenlenen Uluslararası Mutfak Günleri’nde 8 ülkeden toplam 450 aşçı yemeklerini dünyaca ünlü şeflere beğendirmek için kıyasıya yarıştı.

Bolu Belediyesi’nin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Bolu Valiliği ve Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği (YEPAD) ile organize ettiği 3’üncü Bolu İzzet Baysal Uluslararası Mutfak Günleri Ukrayna, Romanya, Mısır, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 13, toplamda 450 yarışmacının katılımıyla Bolu Kent Meydanı’nda düzenlendi. Dünya Şefler Birliği (WACS) Başkanı Thomas Andreas Gugler ve 21 ülkeden gelen 39 jüri üyesi, kırmızı et, beyaz et, makarna, tatlı, gençler ve çocuklar kategorisinde 12 kategoride yarışan aşçılar arasında en iyiyi seçmekte zorlandı.

Günün yorgunluğunu Narven SPA alanlarında atan ünlü şefler Bolu’da böylesine kaliteli bir tesisle karşılaşmış olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

ANNELER GÜNÜ NARVEN AİLESİNDE COŞKUYLA KUTLANDI

7

Narven A.Ş. bünyesinde çalışan tüm kadın personel için “Anneler Günü” kutlaması düzenlendi. Nazlı Göl Kafe’de mangal partisi ile başlayan kutlama, Büyük Göl Kafe’de müzik ve hazırlanan ikramlar eşliğinde devam etti.

Etkinlikte kadın personelin anneler günü kutlanırken, kendilerine çiçek ve çeşitli hediyeler verildi.

Türkiye genelinde görev yapan 150 kadın personelin katıldığı kutlamada yaşanan coşku görülmeye değerdi.

Anneler gününde hatırlanmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren personeller, anlamlı hediye ve çiçek için Narven A.Ş. İnsan Kaynakları birim yetkililerine teşekkür ettiler.

8. SINIF MEZUNİYET COŞKUSU NARVEN’DE YAŞANDI

8

Sakarya Ortaokulu, 8. sınıf öğrencileri, yoğun geçen TEOG hazırlık yılının ardından mezuniyetlerini büyük bir coşku ile Narven’de kutladı.

Nazlı Göl Kafe’de düzenlenen mezuniyet partisi, canlı müzik eşliğinde akşam yemeği ile başladı. Kep takma töreni ile devam eden partide çocuklarının mutluluğunu paylaşan veliler duygulu anlar yaşadı.

Mezun olan öğrencilerin ilkokul öğretmenleri Hülya Ertekin’de partiye katıldı. Hülya öğretmen çok duygulandığını belirterek şunları söyledi; “ Hepsi benim canlarım. Okula ilk başladıkları günü dün gibi hatırlıyorum. Bugün 8. Sınıfı başarı ile bitirdiler. Bütün çocuklarımla gurur duyuyorum” dedi.

Öğrenci velileri ile birlikte kesilen mezuniyet pastasının ardından dans ederek doyasıya eğlenen öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi.

Öğrenciler gece boyunca öğretmenleri ve velileri ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

FIAT LINEA FUN CLUB ÜYELERİ BU YIL DA NARVEN’İ TERCİH ETTİ

9

Fiat Linea sahipleri ve sevenleri tarafından 2009 yılında kurulan Fiat Linea Fun Club forumu ve Facebook grubu geleneksel Türkiye buluşmasına bu yıl da Narven ev sahipliği yaptı.

Grubun kurucusu Hüseyin Koçak, her yıl düzenlenen Türkiye Buluşmasını ulaşım kolaylığı ve doğal güzellikleri nedeni ile 6 yıldır Tabiatın Kalbi Bolu’da yapmayı tercih ettiklerini söyledi. Koçak, grup üyelerinin çoğunluğunun Bolu’yu tercih etmelerinden de memnun olduklarını belirtti.

Grup yöneticisi ve Bolu Kültür Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Serhan Balkanal konuşmasında şunları söyledi; “Bu yıl Narven’de düzenlediğimiz geleneksel Türkiye buluşmasına 103 araç sahibi ve 251 misafir katıldı. Katılımın yüksek olması ve misafirlerimizin Narven’de keyifli bir Pazar günü geçirmeleri bizleri son derece mutlu etti. Olumsuz hava koşullarına rağmen üstün çabalar ile misafirlerimizi ağırlayan Narven Termal Kasaba yetkililerine çok teşekkür ederim”.

Balkanal konuşmasının sonunda katılımlarından ötürü Bolu Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Ercan Üsküp, Bolu İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Sayın Fazıl Karaduman, geçmiş dönem Milletvekili adayı Sayın Kader Garipoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Etkinliğin sonunda “Linea Fun Club” Narven’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Plaketi grubun kurucusu Hüseyin Koçak, Narven A.Ş. adına İşletme Müdürü İbrahim Yüksel taktim etti.

Buluşma çok sayıda hediyenin dağıtıldığı çekiliş ile sona erdi.

GENÇLİK NARVEN’DE DOYASIYA EĞLENDİ

10

19-25 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Narven’de düzenlenen etkinliklerde misafirler gönüllerince eğlendiler.

Narven’de konaklayan misafirlere yönelik düzenlenen etkinlik, Nazlı Göl’de akşam konseri ile başladı. Etkinliğe katılan misafirlere sürpriz hediye çekilişi düzenlendi. Konser sonrası yapılan çekilişle 4 talihliye SPA masajı, 4 talihliye ATV turu hediye edildi.

İki gün süren etkinlik sonrası misafirler, Narven’in gençleri önemsemeleri karşısında memnuniyetlerini dile getirdiler.

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ HEKİMLERİNDEN NARVEN’E ZİYARET

11

A.İ.B.Ü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’de görev yapan uzman hekimler aileleriyle birlikte Narven’i ziyaret etti. Güne kahvaltı ile başlayan hekimler ve aileleri Narven’i gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gönül Canpolat, Narven’in Bolu için büyük bir kazanç olduğunu belirterek şunları söyledi: “Ormanın ve doğal ortamın termal ile birleştiği böyle bir oluşum hem Bolu hem Türkiye hem de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimiz için ciddi bir kazanım sağlayacak. Hastalarımız için kaplıca temasında böyle bir yer olması onların tedavilerine ciddi anlamda olumlu yansıyacak ve başarı sağlayacak.”

Narven’in fiziki ve mimari olarak çok iyi bir tesis olduğuna değinen Prof. Canpolat, “Burada her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Termal havuzların sıcaklığı amaca uygun ve gayet iyi. Bunun yanı sıra Narven’in ormanın içinde olması klimaterapi olarak tanımladığımız iklim tedavisine de olanak sağlıyor.” dedi.

KATAR’LI İŞ ADAMLARI BOLU ZİYARETLERİ ÇERÇEVESİNDE NARVEN TERMAL KASABAYI ZİYARET ETTİ

12

Narven A.Ş. YK Başkanı ve Üyeleri Mustafa Ericek, Süleyman Öztürk, Necip Çarıkçı, Genel Müdür Serdar Yıldız ve Genel Müdür Yardımcısı Recep Aydoğanlı’nın ev sahipliğinde düzenlenen öğle yemeğine Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, BTO Başkanı Türker Ateş, Bolu’lu iş adamı Oktay Ercan da katıldı.

Arap ve Müslüman İş Odaları Federasyonu Başkanı Oktay Ercan, Katar’lı işadamları ile birlikte memleketi Bolu’yu ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ercan şunları söyledi; “ Dünya standartlarında bir tesisin memleketimde hizmet verdiğini görmek beni çok gururlandırdı. Narven’in yatırımcılarını gönülden kutluyorum.”

Katar’da yapmayı planladıkları yatırımlar için iş adamlarımızdan bilgi almak ve kendileriyle görüşmelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret eden heyet program çerçevesinde Narven’de düzenlenen öğle yemeği programına katıldılar. Yemeğinin ardından tesisi gezen heyet Narven hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Heyete eşlik eden ekip, yoğun program esnasında 3 gün boyunca Narven’de konaklayarak günün yorgunluğunu SPA alanlarında attı.

Görüşmelerin ardından şehri gezme fırsatı bulan misafirler, Bolu’nun doğasına hayran kaldı ve Nisan ayında yağan karın kendileri için çok güzel bir sürpriz olduğunu belirttiler.

 

Yönetim
01 Mayıs 2017
Menü Görüntüle